Facebook заявила про вартість компанії в $ 96 млрд

Як повідомляє видання The Wall Street Journal, згідно з останніми документами, поданими Facebook в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC), соціальна мережа оцінила вартість своєї компанії в 96 млрд. дол США (для порівняння, в 2004 році вартість корпорації Google була встановлена ​​на рівні 23 млрд. дол США).

Згідно офіційної документації, Facebook встановила діапазон вартості акцій в ході первинного публічного розміщення на біржі – від 28 до 35 дол США за один цінний папір. При цьому, якщо акції найбільшої в світі соцмережі в ході IPO будуть торгуватися за нижчою шкалою вартості – ринкова капіталізація компанії складе всього 75-77 млрд. дол США, а це – не надто сприятливий розклад з точки зору залучення інвесторів. Нагадаємо, що на вторинному ринку акції соцмережі торгувалися за ціною 30-40 дол США за штуку, що, як відомо, не надто дешево – і після проведення IPO на нижчому порозі вартості ряд інвесторів, які купили акції Facebook на вторинному ринку, відмовляться інвестувати в компанію далі.

У той же час, якщо первинне публічне розміщення акцій Facebook пройде успішно, і акції будуть торгуватися по 35 дол США за папір, то вартість компанії зросте до обіцяних 96 млрд. дол США, а соцмережа встановить рекордну планку капіталізації за всю історію проведення IPO високотехнологічними компаніями.

Всього ж в ході IPO соцмережа планує продати 337,4 млн. акцій.

«Сьогодні найбільша кількість питань у інверторів викликає « сущність бізнесу» Facebook – багатьом до цих пір залишається незрозумілим, за що саме рекламодавці платять соцмережі.

Я був дещо здивований такою «самооцінкою» Facebook і буду також здивований, якщо IPO компанії пройде на нижньому порозі вартості акцій. Однак цілком можливо, що навмисне заниження вартості акцій компанією перед виходом на IPO є свого роду стратегією підтримки інтересу інвесторів та уваги громадськості до самого процесу виходу компанії на біржу », – коментує ситуацію аналітик з Morningstar Рик Саммер (Rick Summer).

А ось як оцінює стратегію і перспективи проведення IPO Facebook Ілля Раченко, аналітик «Інвесткафе»:

«Компанія розраховує залучити в рамках первинного розміщення близько $ 5,6 млрд. Всього буде продаватися 337 400 000 акцій: рівно 180 млн – власне, Facebook, і 157400000 – продають акціонерами. Загальна кількість акцій після розміщення складе 2,4 млрд.

Верхній діапазон ціни розміщення складає 35 дол США, що дає вартість всієї компанії в 75 млрд. дол США. Нагадаю, що, згідно об’єктивними оцінками аналітиків, справедлива вартість Facebook складає 46 млрд. дол США. Таким чином, ціна розміщення представляється істотно завищеною, ось чому досить ризиковано купувати акції Facebook на розміщення та в перші дні торгів. Втім, для спекулянтів дане розміщення, як і будь-IPO, дає можливість заробити, тому що раніше більшість оцінок компанії сходилося на цифрі 100 млрд. дол США.

Я впевнений, що розміщення пройде успішно, так як воно очікувалося вже досить давно ».

До речі, хочу сьогодні вас запросити на портал ekomissionka.dp.ua, яка займається продажа товары бу Днепропетровск на еКомиссионка. Тут ви без проблем для себе знайдете б/у товари найкращої якості…

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар