50% користувачів дізнаються новини через соціальні медіа

Як повідомляє видання Mashable, сьогодні більше 50% користувачів вважають за краще дізнаватися «гарячі новини» з соціальних медіа. У той же час офіційні сайти новинних агентств відвідуються все рідше і лише в тому випадку, коли користувач хоче отримати додаткову інформацію по новину, прочитану ним у соціальній мережі. З’ясувалося, що інтернет-користувачі цінують соцмедіа за оперативність і навіть готові пробачити авторам постів недостовірність фактів, яка нерідко мають місце при такому підході до створення новин. Безперечні лідери в плані новинного контенту – Twitter і Facebook.

Представники новинних онлайн-ресурсів теж не залишилися осторонь: сьогодні журналісти воліють спочатку публікувати короткі повідомлення у Twitter’і про подію, що сталася кілька хвилин тому, і тільки потім готують докладну публікацію на новинному ресурсі.

Більше 50% користувачів по всьому світу вважають за краще дізнаватися «гарячі новини» з соціальних медіа; 46% людей читають новини в інтернеті не рідше трьох разів на тиждень. Також в 2012 році доходи від публікації новин онлайн перевершили доходи друкованих ЗМІ.

В цілому новинні переваги користувачів розподілилися наступним чином: 59,5% опитаних вважають за краще дивитися новини по телевізору; 28,8% – читають газети; 27,8% – регулярно відвідують сайти провідних соцмедіа; 18,8 – слухають новини по радіо; 6% – довіряють іншим друкованим публікаціям; 9,5% опитаних запропонували власні варіанти.

Крім того, згідно з даними дослідження, з 2009 року трафік на новинні сайти з ресурсів соціальних медіа збільшився на 57%, а 9% дорослих користувачів глобальної мережі заявили, що регулярно використовують Twitter і Facebook, щоб стежити за свіжими новинами.

Серед соцмедіа пріоритети читачів новин розподілилися наступним чином: 59,5% користувачів вважають за краще дізнаватися новини з Facebook; 19,9% – з Twitter; 12,7% регулярно стежать за свіжими відео-роликами на YouYube; 11,6% читають новини в Google + ; 42,8% вважають за краще дізнаватися про останні події з інших соціальних мереж і сервісів.

На заключному етапі дослідження організатори вислухали всі «за» і «проти», висловлені користувачами з приводу читання новин в соцмережах.

Так, прихильники соцмедіа цінують наступні фактори:

  • оперативність і демократичність сервісів (публікувати новини в соціальних мережах може кожен);
  • новина дуже швидко поширюється серед користувачів, обростаючи все новими і новими подробицями;
  • камера мобільного телефону може зафіксувати практично, все, що відбувається в даний момент часу, а запис можна миттєво передати в мережу, використовуючи мобільний додаток.

У той же час противники читання новин в соціальних мережах:

  • недолюблюють Twitter за його горезвісні 140 символів, укластися в які досить непросто;
  • вважають подібну інформацію неточною і недостовірною;
  • бачать в соцмедіа пряму загрозу класичної журналістики та пропаганду непрофесійного підходу до створення новин.

І, тим не менш, факт залишається фактом – сьогодні все більше людей черпають новини з глобальної мережі.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар