Як же правильно налаштувати свою RSS – підписку?

RSS підписка від feedburnerЩе десь тиждень тому це питання не виходило з моєї голови, як мені зробити так, щоб моя rss розсилка виглядала більш-менш нормальною, щоб я міг збирати статистику про своїх підписчиків і мав ще багато корисних функцій, які просто необхідні справжньому блогеру. Переглянувши велику кількість блогів, я все таки знайшов оптимальний сервіс, яким користуються найвідоміші блогери в інтернеті – це сервіс FeedBurner.Com.

Але спочатку, для тих, хто не знає що таке RSS. За даними “вікіпедії”:
RSS – це сімейство XML-форматів, призначених для опису стрічок новин, анонсів статей, змін в блогах і тому подібне. Інформація з різних джерел, представлена у форматі RSS, може бути зібрана, оброблена і представлена користувачеві в зручному для нього вигляді спеціальними програмами-агрегаторами (про них ми поговоримо пізніше).
Ви напевно замітили, що майже у всіх блогах у строці адреси справа є маленька іконка RSS (це означає, що блог використовує функції RSS), якщо у вас її немає, не біда… Прописуємо у код свого шаблона (файл index.php) 2 строки:

<link rel=”alternate” type=”application/rss+xml” title=”RSS 2.0″ href=”http://ваш сайт/?feed=rss2″ />
<link rel=”alternate” type=”text/xml” title=”RSS .92″ href=”http://ваш сайт/?feed=rss” />

Після таких маніпуляцій іконка у вас мала б появитись.

Отже, як же нам використовувати ті функції, які пропонує нам сервіс FeedBurner.Com?

Для початку нам треба зареєструватись на сайті, там же можна вибрати російську мову, тому проблем з реєстрацією у вас не повинно виникнути.
В процесі реєстрації у вас можуть запитати адресу вашої RSS стрічки (RSS Feed), переважно у всіх вона знаходиться за адресом http://ваш сайт/?feed=rss2 або тут http://ваш сайт/feed/. Сміливо вводите його в необхідне поле, потім вас попросять ввести назву і адресу фіда, наприклад: http://feeds.feedburner.com/mcreper (це моя адреса). По закінченні реєстрації напишуть, що ваш фід готовий до роботи. Що далі? Заходимо на вкладку “Оптимизируй”, далі зліва нажимаємо кнопочку “BrowserFriendly”, опції зовнішнього вигляду, вибираемо “ClearFeed(Russian)”. Все, всі настройки, що нам були необхідні, ми зробили.

Далі встановлюватимемо плагін для нашого WordPress блога. Скачайте файл з плагіном, розпакуйте і завантажте його в директорію плагінів вашого блога, /wp-content/plugins/. Зайдіть в інтерфейс адміністрування вашого блога, розділ “Модулі” і активуйте плагін “FeedBurner FeedSmith”.
Далі переходимо в розділ “Настройки” -> “FeedBurner” і там вводимо адрес нашого фіда, наприклад http://feeds.feedburner.com/mcreper і зберігаємо налаштування.
Якщо ви все зробили правильно, цей плагін повинен перехоплювати звернення до вашої RSS стрічки за адресою http://ваш сайт/?feed=rss2 і перенаправляти всі запити на ваш фід на сервісі FeedBurner. А я майже впевнений, що ви все зробили правильно :).

Тепер давайте розглянемо інше питання, якими  програмами для перегляду RSS стрічок нам користуватись (можна використовувати плагіни для rss, які є в усіх відомих броузерах, але як на мене – це незручно). Тому я рекомендую програму FeedReader, яку можна завантажити безкоштовно на офіційному сайті.
Користуватись FeedReader дуже просто, добавляєте в програму ті rss стрічки, які вам цікаві, наприклад мою http://feeds.feedburner.com/mcreper і новини з мого блогу будуть до вас приходити постійно.

До речі знайшов цікавий портал, на якому можна скачать музыку mp3, лучшие хиты, альбомы абсолютно безкоштовно. Не пропустіть таку можливість і завантажте щось свіженьке собі на комп’ютер…

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

2 коментарі до “Як же правильно налаштувати свою RSS – підписку?”

  1. Mayoor коментує:

    це на вордпресі ,а на блогері так само треба все зробити як описано в цій статті?Можна сайт фіда для реєстрації?

  2. admin коментує:

    Думаю, що має бути так само. Тільки тепер цей сервіс посністю перенесений на Google.
    Ось посилання: feedburner.google.com

Залишити коментар