Google видалив з видачі сайти, які використовують для просування платні посилання

Битва між Google і веб-майстрами, які намагаються штучно вплинути на результати видачі, триває. І на цей раз Google завдав нищівного удару по сайтах, які активно закуповують посилання для поліпшення своїх позицій у SERP.

19 березня Google видалив з видачі сайти, які користувалися послугами сервісу з продажу посилань BuildMyRank.com. За словами представників системи, кількість видалених сайтів було настільки велике, що сервіс BuildMyRank.com довелося негайно закрити. Західні експерти припускають, що подібний інцидент стане лише одним з багатьох. 

Тепер SEO буде нелегким заняттям. Хоча, будемо надіятись, що це лише залякування.

Російські оптимізатори визнали подібні міри покарання занадто суворими.

Андрій Воропаєв, генеральний директор компанії «Трілан»:

«Покарання абсолютно не справедливо, тому що платні посилання можуть розмістити конкуренти і, як наслідок, білі і пухнасті сайти зникнуть з пошукової видачі Google. Несправедливо з тієї причини, що за зовнішні фактори не можна накладати санкції чи песимізацію на сайти, тому що це стане своєрідною зброєю в руках недобросовісних конкурентів.

Чи варто й далі вебмайстрам закуповувати посилання, сподіваючись, що пошуковик не викриє їх у цьому? Та варто. Дуже мала ймовірність того, що Google буде виключати з пошуку сайти тільки за те, що на них розміщені зовнішні покупні посилання ».

Анатолій Скальський, менеджер відділу пошукової реклами агентства інтернет-реклами i-Media:

«Вважаю, що це тимчасовий захід залякування, щоб трохи знизити ринок закупівельних посилань і змусити веб-майстрів витрачати більше коштів на розвиток і поліпшення самого сайту. Амністія, швидше за все, буде. Не думаю, що така радикальна практика знаходиться в інтересах Google. Наявність або відсутність платних посилань само по собі не відображає якість ресурсу. До того ж є величезна частка комерційних проектів (нові інтернет-магазини, наприклад), на які природним шляхом посилання отримати дуже складно. Інше питання, що посилання, нехай і «платні», не повинні бути марними. І головне – служити не тільки засобом для SEO, але і бути корисними для користувача (наприклад, за ними повинні переходити). Визначають ж платні посилання пошукові системи, в більшості випадків, безпомилково ».

Тим не менш нашим оптимізаторам задуматися є над чим. Всі нововведення, які Google запускає на Заході, поступово поширюються і на інші країни. Цілком можливо, що і російські та українські сайти і сервіси по продажі посилань незабаром попрощаються з насидженими місцями у видачі.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар