Майбутнє ретаргетінга та інших інструментів персоналізованої реклами

Переклад статті Шеллі Елліс (Shelley Ellis), директора з інтеграції медіа-ресурсів компанії Cinsay – комерційної відео-платформи, яка розповсюджує продукти на різних інтернет-майданчиках.

Перш, ніж починати будувати якісь прогнози щодо майбутнього таких прийомів інтернет-маркетингу, як ретаргетінг, ремаркетинг необхідно розібратися, чому одна і та ж концепція отримала безліч різних назв. А почалося все близько десяти років тому з появою пошукового ретаргетінга, коли таргетування здійснювалося на основі попередніх пошукових запитів користувача.

З метою ретаргетінга пошукові системи активно використовують «кукі», відстежують історію відвідувань користувачів та геотаргетинг, використовують спеціальні коди з тим, щоб згодом транслювати користувачеві, який відвідав певний сайт, відповідну контекстну рекламу. Google називає це «ремаркетинг» і пропонує використовувати даний прийом в кампаніях для дисплейної реклами. У свою чергу Bing для позначення такої стратегії ввів термін «ремесседжінг».

Майбутнє ремаркетингу Google

Оскільки в наші дні технологія ретаргетінга набуває все більшого значення для інтернет-маркетингу, безперервно вдосконалюючись та розвиваючись, питання про те, чи буде Google використовувати цей інструмент в рекламних цілях, відпадає сам собою. Не за горами часи, коли інтернет-гігант виставить на суд користувачів і рекламодавців власну версію інноваційного інструменту по пошуковому ретаргетінгу, який дозволить Google збирати ще більше даних, що стосуються інтересів і переваг користувачів. Такий підхід дозволить рекламодавцям розгортати найпотужніші рекламні кампанії, в тому числі, активно розвивати дорогу дисплейну рекламу.

Ще один канал від Google – надання даних, отриманих шляхом використання прийомів пошукового ретаргетінга, сайтам-клієнтам AdSense. Дані про переваги користувача інтерент-гігант зможе успішно отримувати через систему настроюваного користувальницького пошуку ( Google Custom Search ), зокрема використовуючи дані з Site Search кожного конкретного клієнта.

Досить ефективні з точки зору ретаргетінга сервіси YouTube і AdMob, оскільки вони охоплюють стрімко зростаючі ринки відео-і мобільної реклами. Аналітики галузі схильні вважати, що в найближчі роки Google буде активно розвивати ринок мобільної реклами, пропонуючи рекламодавцям і користувачам мобільних пристроїв все нові і нові сервіси, продукти і технології.

Завершуючи розмову про Google, відзначимо що вже сьогодні інтернет-гігант володіє досить потужними можливостями для ефективного ретаргетінга – в його розпорядженні розвинена і успішна платформа AdSense, постійно розвиваючий пошук дає можливість відстежувати поведінку користувачів з браузера, визначати місце розташування користувачів мобільних пристроїв і багато іншого.

Соціальний ретаргетінг

В даний час активно розвивається інструмент соціального ретаргетінга. Соціальні сервіси стрімко ростуть і розвиваються: одні намагаються поєднати на загальньому майданчику безліч універсальних функцій і можливостей, інші прагнуть до диференціації соціального простору, створюючи на своїх майданчиках спільноти по інтересам і захопленням, професійної приналежності і т.п. Останнім часом активно розвиваються Pinterest, Fancy, Gogobot та ін. Саме ці тенденції і змушують власників рекламних платформ здійснювати соціальний ретаргетінг. Даний прийом вже демонструє свою ефективність і найближчим часом буде лише розвиватися й удосконалюватися.

Майбутнє ретаргетінга

Активне зростання популярності ретаргетінга спровокував стрімке зростання числа різних рекламних майданчиків і стартапів, що пропонують рекламодавцям самий широкий асортимент подібних досліджень і послуг.

Ускладнилися і технології ретаргетінга: так, перший етап ретаргетінга орієнтований на дуже широке коло споживачів, так реклама Ferrari транслюється на досить великій кількості сайтів, найчастіше, які не мають нічого спільного до розкішних автомобілів (сайти ділових новин, сторінки з прогнозом погоди). Проте, за оцінками аналітиків ринку, вона дійсно працює – у наявності продумана і грамотно сформульована програма ретаргетінга.

Другий етап ретаргетінга – трансляція реклами тільки на ресурсах, тематика яких близька рекламодавцю, яка просуває той чи інший товар або послугу (часто такої рекламної стратегії дотримуються фітнес-центри та магазини спортивних товарів).

На закінчення відзначимо, що сьогодні інтернет-громадськість з нетерпінням чекає чергового витка розвитку мобільної та дисплейної реклами. У цьому зв’язку ретаргетінг набуває великого значення для онлайн-маркетингу. Як відіб’ється розвиток даного інструменту на поведінці користувачів, і який вплив матиме на інтернет-спільнота в цілому залишається тільки гадати. Ясно одне: інтернет-ландшафт дуже скоро повинен істотно змінитися.

А разом з рекламою розвивається також цифрове телебачення. Наприклад, цифрове ефірне телебачення України виходить на новий рівень і вже в найближчому майбуньому запропонує усі українські канали абсолютно безкоштовно у високій чіткості HD.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар