Мільйони телефонів на Android можуть бути заражені новим вірусом

Symantec повідомила про нові шкідливі програми, які розроблені для пристроїв під управлінням операційної системи від Google. За словами представників Symantec, тринадцять додатків від трьох виробників можуть збирати дані і виконувати завдання без відома користувачів, які встановили їх. Вірус назвали Android.Counterclank.

У своєму повідомленні ComputerWorld, фахівці розповіли, що додатки доступні користувачам близько місяця, частина з них можна скачати в магазині додатків Android Market.

За оцінками Symantec, зараженими можуть опинитися до п’яти мільйонів пристроїв. Якщо ця оцінка близька до істини, то поява Android.Counterclank може стати найбільшою загрозою безпеці користувачів пристроїв на Android за весь час існування ОС.

Виробниками додатків є iApps7, Ogre Games і redmicapps, які, на думку представників Symantec, існують виключно для виробництва та розповсюдження шкідливого ПЗ користувачам Android.

У список програм, які розповсюджують вірус, увійшли:

- Counter Elite Force
- Counter Strike Ground Force
- CounterStrike Hit Enemy
- Heart Live Wallpaper
- Hit Counter Terrorist
- Stripper Touch girl
- Balloon Game
- Deal & Be Millionaire
- Wild Man
- Pretty women lingerie puzzle
- Sexy Girls Photo Game
- Sexy Girls Puzzle
- Sexy Women Puzzle

За словами одного з користувачів, який встановив на свій телефон гру «Deal & Be Millionaire», під час її запуску на один з екранів додається іконка пошуку Google, яка відкриває пошукову сторінку Google і яку неможливо видалити.

У минулому співробітники Android Market не раз видаляли шкідливі програми по запиту користувачів, проте з загрозою таких масштабів вони зіткнуться вперше.

P.S. Потрібна швидка заправка картриджей. Сьогодні це не проблема. Детальніше на http://картридж.kiev.ua

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар