Google застерігає вебмайстрів від перевантаження сторінок рекламою

Як повідомляє на сторінках блогу Google для вебмайстрів провідний інженер корпорації Метт Каттс (Matt Cutts), гігант пошуку вніс кілька поліпшень в алгоритм, який відповідає за співвідношення кількості рекламних оголошень до обсягу контенту на сторінці сайту.

Відзначимо, що Google вже неодноразово попереджав вебмайстрів про те, що негативно ставиться до ресурсів, на сторінках яких користувачеві важко відшукати фактичний зміст. У цьому зв’язку сайти, які помітно перевантажені рекламою (особливо якщо реклама розташовується у верхній частині сторінки) і відчувають явний недолік контенту, будуть потрапляти під дію фільтрів Google. Однак і тут є свої тонкощі.

«Ми розуміємо, що розміщення реклами у верхній частині сайту характерно для багатьох веб-ресурсів, оскільки саме такі оголошення помітні користувачеві і є основним джерелом доходу для видавців. Ось чому фільтр не буде знижувати в ранжуванні ті сайти, які публікують рекламу «в розумних межах». Основний удар припаде на сайти, багаті рекламою, де користувач насилу знаходить оригінальний контент. Не пройде і поширений прийом, коли оригінальний контент, розміщений у видимій верхній частині сайту, наполегливо спрямовує користувача нижче до величезних блоків рекламних оголошень », – пояснив Метт Катс.

Очікується, що зміна алгоритму торкнеться не більше 1% сайтів по всьому світу. Однак, якщо вебмастер помітить, що його сайт був песимізований у видачі, йому варто ще раз перевірити сторінки ресурсу на співвідношення реклами до оригінального змісту. Крім того, власникові сайту необхідно переконатися в тому, що користувач може з легкістю знайти на ресурсі оригінальний контент, а не шукати його в купі інформації комерційного характеру. Перевірити свою сторінку можна за допомогою Browser Size та інших інструментів від Google.

Якщо ж вебмастер вирішить оновити розмітку сторінки, алгоритм автоматично врахує всі зміни, і повторно просканує ресурс. Наскільки швидко відбудеться переіндексація залежить від ряду факторів. У тому числі, від кількості сторінок на ресурсі, а також від того наскільки технічно грамотно виконаний сайт. У середньому, сканування роботом Googlebot сайту з оновленою розміткою займає декілька тижнів.

P.S. Останніми днями зацікавився різними моделями радіокерованих машин та літаків. Тому з радістю куплю радиоуправляемую модель, а саме катери, автомобілі, вертольоти. Звичайно, цікавлять розумні ціни…

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар