Оптимізуємо сайт під низькочастотні запити

Оптимізація сайту під НЧ (низькочастотні запити) – це  оптимізація сайту під велику кількість різних запитів, які шукають в пошукових системах досить рідко (декілька сотень запитів в місяць і менше, але це досить умовно). Як правило, конкуренція по НЧ порівняно з ВЧ (високочастотні запити) невелика, але це не означає, що її немає зовсім, інакше сенсу оптимізувати під НЧ не було б жодного.

Оптимізувати одну сторінку сайту під більш ніж два-три запити, хоча і можливо, але є майже нереальним. Ідеальним варіантом для оптимізації є варіант одна сторінка під один запит. Таким чином, маючи невелику кількість сторінок, по НЧ багато відвідувачів не назбираєш. Прикладом сайту, який доцільно оптимізувати під НЧ, може бути який-небудь каталог (наприклад, товарів), в якому бажано мати сотні, а краще за тисячу позицій (сторінок відповідно), загалом, чим більше, тим краще.

Оптимізація під НЧ, як правило, базується на оптимізації контента сторінок і збільшення їх статичної ваги.

Одним із способів збільшення статичної ваги сторінок сайту є їхня перелінковка. Про це і піде мова в даній статті.

Грамотна перелінковка сторінок сайту має дуже важливе значення. Особливо відчутним вона стає при оптимізації під НЧ. Більшість пошукових систем розраховують статичну вагу сторінок і використовують її значення при ранжируванні. Кожна пошукова система має свій алгоритм розрахунку статичної ваги, але всі вони базуються на наступних принципах:

- чим більше посилань веде на сторінку, тим більша статична вага сторінки;
- чим більша вага сторінки, тим більшу вагу вона передає по посиланню;
- посилання, які ведуть із сторінки, не зменшують статичну вагу цієї сторінки.

Статичну вагу сторінок ми будемо розраховувати на прикладі алгоритму Page Rank. В інтернеті є досить багато описів цього алгоритму, тому ми тут його наводити не будемо. Значення статичної ваги, які розраховуватимуться по алгоритму Page Rank умовні, але цього цілком достатньо, щоб порівнювати вагу сторінок.

Спершу розглянемо типову навігацію сайту, якою є, наприклад, каталог товарів. У наших прикладах буде два рівні і невелика кількість сторінок.

Отже, наше завдання зосередити основну статичну вагу на сторінках, які ми оптимізуємо під НЧ, в нашому прикладі – це нижній рівень ієрархії. Одразу хочу наголосити, що перелінковка сторінок не має прямого відношення до навігації. Ви можете додавати додаткові посилання для зручності роботи відвідувачів, але робити це потрібно не прямими HTML посиланнями. Наприклад, це можна зробити за допомогою Java Script (вони не індексуються пошуковими системами). Розрахуємо Page Rank для наших сторінок.

Власне кажучи, ми бачимо, що максимальну вагу отримали сторінки з рубриками. І це зрозуміло, на кожну з них посилається три сторінки. Трошки меншу вагу отримала головна сторінка, на неї посилаються лише дві сторінки. І зовсім маленьку вагу отримали наші сторінки (НЧ сторінки), тому що на кожну із них посилається всього лише одна сторінка.

Як же можна збільшити вагу НЧ сторінок? Відповідь проста – направити на них додаткові посилання. Для цього, виходячи з сформульованих вище принципів, на перший погляд доцільно поставити посилання з головної сторінки і зі всіх сторінок з рубриками на кожну НЧ сторінку. А також з кожної НЧ сторінки на всі інші НЧ сторінки. Навіть не будемо обговорювати цей варіант (хоча він і дає відмінний результат), оскільки це не розумно і слабо реалізовується. Тому що якщо у нас, наприклад, 50 000 НЧ сторінок, то на кожній сторінці сайту має бути 50 000 посилань.  Спробуємо узяти НЧ сторінки в “кільце”.

SEO

Ну як вам результат. Можемо поліпшити ще… Спробуємо забрати зворотні посилання із НЧ сторінок.

SEO

Тепер уже краще! Але є одне “але”. Адже вище ми говорили, що посилання із сторінки не зменшують її вагу. Вся справа в “кільці”. Коли ми узяли сторінки в “кільце” кожна НЧ сторінка стала передавати свою вагу іншій НЧ сторінці, яка, проте, віддавалась ще і сторінці з рубрикою, тобто ділилась між ними. Коли ми забрали зворотні посилання, вся вага стала віддаватися сторінці “сусідові”, залишаючись, таким чином, в “кільці”. Далі слідуючи ідеї, приберемо ще зворотні посилання на головну сторінку із сторінок з рубриками.

SEO

І знову ми бачимо в результаті маленький плюс до ваги НЧ сторінок, що оптимізуються. Тепер розглянемо приклад, коли на нашу головну сторінку є зовнішні посилання.

SEO

Перевіримо, чи безпечно ставити  зовнішні лінки на інші сайти з головної сторінки.

SEO

Сумніви підтверджуються, ми бачимо, що для НЧ сторінок це приносить відчутну втрату. Відбувається це тому, що за рахунок зовнішніх витікаючих лінків ми позбавляємо частини статичної ваги свої внутрішні, в т.ч. НЧ сторінки. Зразу ж відзначимо, що вага головної сторінки дійсно не зменшилась. Для ваги головної сторінки витікаючі посилання нешкідливі. А ось в “кільце” з витікаючими посиланнями краще і не сунутись!

SEO

Як і говорилось вище… До речі, для нашого прикладу два  зовнішніх посилання з “кільця” рівносильні чотирьом зовнішнім з головної сторінки, при іншій кількості НЧ сторінок співвідношення буде іншим. Ну, і звичайно, що при оптимізації під НЧ вхідні зовнішні посилання краще заводити не на головну сторінку, а на “кільце”.

SEO

Як бачимо – результат найкращий з усіх попередніх. Тепер невеличкий висновок:

Якщо розміщуємо у когось лінки на нас, то робимо їх на сторінку в “кільці”. Якщо з нас вимагають розмістити посилання взамін, то краще розміщувати його на нашій головній сторінці. Ще краще, звичайно, розміщувати витікаюче посилання так, щоб воно нам не заважало взагалі (наприклад, на окремій не пов’язаній ні з чим сторінці), але це рівносильно тому, що ми його не розмістили зовсім.

Ще для збільшення “релевантності” НЧ сторінок при пошуку треба посилатись в “кільце” текстом посилання, яке відповідає ключовій фразі НЧ наступної сторінки в “кільці”. Наприклад, дешеві квартири у Львові чи  онлайн фільми безкоштовно…

І на закінчення хотілося б дати ще практичну пораду. Річ у тому, що пошукові системи можуть проіндексувати не усі сторінки сайту, і “кільце” розірветься (принаймні це справедливо для Google), а це приведе до втрати ваги проіндексованих сторінок “кільця”. Тому зробіть не одне, а декілька випадкових кілець, тобто якщо кілець буде п’ять, то кожна сторінка НЧ посилатиметься на п’ять інших сторінок НЧ, і на неї посилатиметься ще п’ять інших сторінок НЧ. В цілому я б назвав це “сфера”. І виключення з цієї “сфери” якихось сторінок дозволить останнім сторінкам продовжувати передавати вагу один одному циклічно. Проте не зловживайте кількістю кілець… 5-10 кілець саме те, а оформити ці посилання на сторінці можна, наприклад, під заголовком “дивитись також”.

Використано матеріали із статті Івана Токарева… www.webinformation.ru

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар