Як увійти під root в Ubuntu 11.10

Ви дійсно хочете включити вхід через root (у графічному режимі, з консолі) в Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot)? Я не бачу жодних логічних причин для цього, тому що якщо ви хочете виконати будь-яку адміністративне (або будь-яке інше) завдання, ви можете використовувати ‘sudo’, або надати тимчасові root-права в терміналі, чи просто відкрити nautilus в root-режимі , для перегляду файлів, бо якщо ви увійшли через root, маленька помилка при роботі може погубити всю вашу систему.

Ось чому аккаунт root за замовчуванням виключений в більшості Linux-дистрибутивах, таких як Ubuntu, а також вам не рекомендується використовувати його. Тим більше тут зламувати нічого не потрібно.

Так чи інакше, якщо ви хочете спробувати root (може бути “just for fun”!), то в цьому пості ви дізнаєтесь як розблокувати / активувати графічний вхід як root на Ubuntu 11.10 (команда така ж і в інших версіях, а також в інших дистрибутивах Linux).

Розблоковуємо / включаємо аккаунт root в Ubuntu 11.10

1. Відкрийте термінал (натисніть Ctrl + Alt + t) і виконайте команду.

sudo passwd root

2. Потім вас попросять ввести новий пароль для облікового запису ROOT (“введіть новий UNIX-пароль”). Введіть його двічі, і якщо все в порядку, ви отримаєте повідомлення з підтвердженням.

Розблоковуємо Root в Ubuntu 11.10

3. Тепер час протестувати вхід через root в графічному режимі. Щоб зробити це – просто вийдіть з поточної сесії і виберіть root як користувача і введіть його пароль (який ви задали в кроці вище). Це все, вивчайте root-режим (будьте обережні) і повертайтеся назад до звичайного користувача так швидко, як це можливо.

Рекомендовані альтернативні шляхи отримання root-прав на Ubuntu

Так як вхід в акаунт root – поганий шлях вирішення адміністративних завдань, ви повинні спробувати будь-які з цих методів (це залежить від завдання, наприклад для великого обсягу роботи команда su буде краща) для завдань, які вимагають права / продуктивність root.

Використовуємо sudo при виконанні адміністративних завдань

Якщо якась команда не виконується, а видається повідомлення про помилку, просто додайте sudo на початку команди і спробуйте ще раз. Вас попросять ввести ‘[sudo] password for user_x’ – просто введіть пароль для user_x. За замовчуванням він запам’ятається на кілька хвилин, так що вам не доведеться набирати його знову для наступної sudo-команди в цьому вікні терміналу, наприклад:

apt-get install some_program

=> Недостатньо прав

Тепер додайте sudo і спробуйте ще раз (введіть ваш пароль),

sudo apt-get install some_program

=> Все працює!

Команда su для тимчасових прав root

Ця команда схожа на попередню, але вона вимагає root-пароль, так що для її роботи аккаунт root повинен бути включений. Щоб перейти в режим root, в терміналі просто наберіть команду, а потім root-пароль.

bean @ bean-desktop: ~ $ su

Після введення коректного пароля, ви потрапите в режим root, і запрошення зміниться на (ви виявите # (індикатор root) замість $ (індикатор користувача)) -

root @ bean-desktop: / home / bean #

Виконуємо nautilus з root-продуктивністю

Якщо ви робите яку-небудь роботу, пов’язану з файлами / директоріями, було б дуже корисним запустити nautilus в root-режимі. Щоб зробити це – ви можете використовувати спеціальний плагін в nautilus, але команда також дуже проста.

Відкрийте термінал і виконайте -

Замітка: якщо ви збираєтеся відкрити графічний додаток в root-режимі, тоді краще використовувати gksudo назву програми (якщо ви використовуєте оточення Gnome) або kdesudo назва програми (якщо ви використовуєте оточення KDE).

gksudo nautilus

gksu nautilus

Я сподіваюся що стаття вам сподобалася, хоча ця стаття і була написана для Ubuntu, але ці поради працюють і в інших дистрибутивах Linux, таких як Fedora, Linux Mint, OpenSuse, Debian і так далі.

Цікаво знати: потрібен стоматолог. Тоді обов’язково завітайте у клініку Q:Clinic, де вам нададуть якісні послуги по лікуванні ваших зубів…

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар