Google вніс у «чорний список» торрент-ресурси і файлообмінники

Як повідомляють зарубіжні джерела, в рамках підтримки стратегії боротьби з піратським контентом Google зробив спроби посилити у видачі цензуру торрент-ресурсів і файлообмінників.

Приблизно з січня 2011 року, Google почав фільтрувати пошукові запити, пов’язані з нелегальним скачуванням з інтернету творів, що є об’єктами авторського або патентного права. У зв’язку з цим пошуковик видалив зі свого сервісу автоматичних підказок ряд найвідоміших ресурсів по завантаженню безкоштовного контенту. Трохи пізніше вони були видалені і з миттєвого пошуку, а буквально днями список таких ресурсів істотно розширився – в нього додалися такі сайти, як BitTorrent Inc і RapidShare.

Таким чином, на сьогоднішній день в немилості у Google виявилися запити по ресурсах: «thepiratebay», «the pirate bay», «isohunt», «torrentreactor», «btjunkie», «kickasstorrents», «sumotorrent», «btmon», «extratorrent» і ряд інших. Посилання на ці сайти, як і раніше з’являються у видачі основного пошуку, проте для них недоступна функція автоматичної підказки (аutocomplete) і миттєвий пошук і (instant search).

Крім того, користувачі відзначили, що позиції багатьох подібних сайтів в пошуковій видачі були істотно понижені.

Цікаво й те, що в «чорний список» Google також увійшли запити по найпопулярніших сервісів веб-хостингу: 4shared, Filesonic і Fileserve.

Самі ж представники потерпілих ресурсів відзначають, що навіть такі заходи, вжиті Google, істотно знизили їх відвідуваність.

Представник сервісу Pirate Bay пов’язує таку поведінку інтернет-гіганта з запуском сервісу Google Music: «Це черговий крок у напрямку тотального контролю за пошуковими результатами, не має під собою легальних підстав. Нас також не дивує і те, що все це сталося практично одночасно з релізом платного сервісу Google Music. Адже там за гроші буде продаватися музика, яку можна завантажити на торрентах безкоштовно ».

P.S. Трошки не по темі, але у багатьох блогерів є свої сім’ї, діти. І їм просто не обійтись без деяких домашніх речей. Наприклад, я знаю де можна купити полотенца оптом в Новосибирске дуже дешево. Але спішіть, бо акції рано чи пізно закінчуються.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар