Як перевірити позиції сайту в пошукових системах Яндекс і Google?

Як перевірити позиції сайтуПривіт, друзі. Сьогодні чергова шпаргалка для блогерів і творців тематичних сайтів. Поділюся тим, як відбувається моя щомісячна перевірка позицій сайта в пошукових системах Яндекс і Google.

Коли я став вести цей блог, я і не замислювався про те, навіщо визначати позиції сайту по пошуковим запитам і як це робити. Але з часом, заглиблюючись в науку SEO-оптимізації та просування сайтів, зрозумів, що без відстеження запитів у видачі, можна роками писати статті і не бачити результату.

Моніторинг позицій дозволяє працювати над якістю кожної статті, у мене це навіть перетворилося на гру. Бачачи, що позиції статті не досягають ТОПу в пошуковій видачі, я приділяю їй час і доробляю інформацію до максимуму, щоб відвідувач отримав всі відповіді на свої питання.

Отже, давайте подивимося, як без проблем відслідковувати позиції хоч кожен день за допомогою спеціальних сервісів.

Сервіси для перевірки позицій онлайн

Перебравши за рік десятки сервісів і програм, я зупинився на двох:

Топвізор
AllPositions
Користуюся в основному першим варіантом, але іноді для порівняння перевіряю у другому. Як показує практика, всі вони видають однакові оцінки позицій з незначною різницею.

Ось ще кілька сайтів, де можна безкоштовно подивитися позиції сайту:

seogadget.ru
webmasters.ru
seolib.ru
siteposition.ru

Тепер давайте розглянемо детальніше, як перевірити позиції сайту в перших двох сервісах.

Топвізор

Перший сервіс, який мені чомусь більше подобається, ним я користуюся частіше – це Топвізор. Він недорогий і щодня автоматично оновлює інформацію про позиції сайту.

Для зручності всі ключові слова, які ви хочете відслідковувати, можна розбити на групи. Я розбиваю їх по рубриках на блозі в різних кольорах.

Якщо стаття знаходиться зовсім десь далеко, навіть не в топ-50 і протягом місяця не піднялася вище, то варто задуматися і перевірити чому, можливо, повністю її переписати або оптимізувати. Але тут ще треба враховувати, що індексація статті може відбуватися від декількох тижнів до півроку. За цей час Яндекс і Гугл оцінюють статтю і аналізують, як поводяться відвідувачі, що потрапили на неї.

Тому варто замислюватися не тільки над оптимізацією, скільки над якістю і цінністю для своїх читачів.

Сервіс Allpositions

Другий сервіс, який я використовую – це Allpositions. В принципі, все те ж саме, тільки він трохи дорожчий.

Так як він дорожче, я налаштував свій проект в цьому сервісі так, щоб знімати позиції сайту за запитом, коли мені треба. Зазвичай роблю перевірку після апдейта Яндекса.

Можете зареєструватися в обох і вибрати той, який більше сподобається.

Також в цих сервісах є можливість відслідковувати позиції статей конкуруючих блогів, що дозволить вивчити статтю, яка знаходиться на позиціях вище. Такий аналіз статей конкурентів по певних запитах дає можливість покращувати свій контент, робити його ще більш насиченим і кориснішим для користувачів, тим самим збільшуючи шанс підняти свої позиції ще вище.

На цьому у мене все, реєструйтеся і робіть свій блог ще успішнішим.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар