Як вибрати джерело безперебійного живлення для комп’ютера

джерело безперебійного живленняЗ урахуванням того, що вартість сучасного хорошого комп’ютера можна порівняти з вартістю поганого автомобіля, а якість напруги в мережі 220 В, м’яко кажучи, залишає бажати кращого, завбачливі користувачі рано чи пізно замислюються про придбання ДБЖ.

А тут виробники раді старатися: загальна кількість всяких різних моделей перевищує всі розумні межі. У цій статті ми і постараємося відповісти на питання – як вибрати джерело безперебійного живлення для комп’ютера.

Визначаємося з типом ДБЖ

Все не так складно, як здається. Як і будь-який інший пристрій, ДБЖ має ряд основних параметрів, і перед покупкою просто треба визначитися, що конкретно вам необхідно і який з безлічі запропонованих приладів підійде саме вам.

Всі джерела безперебійного живлення діляться на три типи: резервні, безперервної дії і, найпоширеніші – лінійно-інтерактивні. Говорячи все, ми маємо на увазі прилади, призначені не тільки для домашніх комп’ютерів, але і для котлів опалення, та інших споживачів.

Резервний тип працює за наступним принципом: при наявності напруги в мережі живлення фільтрується від високочастотних перешкод і подається на комп’ютер. При аварії прилад переходить на живлення від акумулятора. До недоліків такого типу відноситься відсутність стабілізатора напруги і довгий час спрацьовування – комп’ютер може вимкнутися до того, як джерело безперебійного живлення «заведеться». До «вагомим» достоїнств такого типу відноситься низька ціна.

ДБЖ безперервного типу є найбільш дорогим і найбільш надійним типом таких пристроїв. Живлення від мережі на комп’ютер не приходить взагалі – напруга спочатку зменшується, а потім підвищується і вже подається до блоку живлення комп’ютера з ідеальними параметрами. Що б не прийшло на вхід такого приладу, на виході буде ідеально стабілізоване і відфільтроване живлення. До недоліків таких пристроїв відносяться – низький ККД (частина електроенергії витрачається на роботу самого пристрою), гучність і, звичайно, висока вартість.

Лінійно-інтерактивний тип є тією самою «золотою серединою», яка необхідна звичайному користувачеві. Саме на ньому я зупинив свій вибір і благополучно вже багато років використовую таке джерело безперебійного живлення для свого домашнього комп’ютера. Принцип роботи наступний: пристрій в постійному режимі відслідковує якість живлення
в розетці і, в разі необхідності, коригує його вбудованим стабілізатором. Якщо стабілізатор перестає справлятися (занадто велика або занадто низька напруга), то прилад переходить на живлення від акумуляторів то тих пір, поки вистачить їх ємності або поки напруга на вході не повернеться до нормальних параметрів.

 

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар