Вибираємо гідрокостюм для підводного плавання

Вибираємо гідрокостюмГідрокостюм для підводного плавання є невід’ємною частиною екіпірування дайвера. Ваші відчуття під час занурення, а також те, наскільки просто вам буде займатися улюбленим видом спорту, залежить безпосередньо від того, який гідрокостюм для підводного плавання ви обрали. Історія його створення пов’язана з ім’ям Х’ю Брандер, американського фізика, який першим впритул зайнявся проблемою цієї частини спорядження для дайверів. Його костюм для підводного плавання був прототипом тих, що продаються тепер в магазинах. Брандер першим висунув ідею про те, що має сенс використовувати для збереження тепла не шерсть (як це було до нього), а воду.

Якщо ви плануєте купить гидрокостюмы для подводной охоты, то знайте, що їх можна розділити на три великі категорії: сухі, мокрі та напівсухі. Назва типу описує його суть: сухі гідрокостюми не пропускають воду, тіло залишається сухим. Мокрі, дотримуючись ідеї Брандер, воду пропускають і використовують для збереження природного тепла тіла. Напівсухі гідрокостюми для підводного плавання – проміжний варіант, гібрид, який пропускає невелику кількість води. Якщо ви вибираєте костюм вперше, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм тренером і подивіться, де і як можна знайти краще спорядження для дайвінгу.

Залежно від температури водойми, обраної для занурення, використовується різна товщина матеріалу, з якого виробляють гідрокостюм. Чим нижче температура, тим товстіший вибирають матеріал. Однак потрібно враховувати, що при глибокому зануренні під впливом тиску матеріал втрачає щільність і стає тоншим. Спеціальні гідрокостюми створюють з урахуванням ймовірності глибокого занурення.

Костюм для дайвінгу повинен точно підходити вам за розміром. Навіть невелике відхилення може створити серйозні незручності в процесі занурення. Не слід купувати костюми «на виріст» або з урахуванням можливого розтягування. Гідрокостюм повинен захищати вас від охолодження, насамперед – це його основне, хоч і не єдине, призначення. Таким чином, якщо костюм з тих чи інших причин більший або менший, ніж повинен бути, він не здатний буде виконати цю функцію, і стане безглуздим тягарем.

Гідрокостюм для підводного плавання – це не тільки захисний засіб, але ще й елемент одягу, стилю. Підбираючи його, керуйтеся також естетичною стороною.

Останнє, про що необхідно пам’ятати, це догляд за гідрокостюмом. Оскільки костюми для підводного плавання піддаються інтенсивному механічному впливу при кожному зануренні, слід дуже ретельно оглядати їх перед тим, як прибрати в дальній ящик до наступного сезону. Багато новачків приділяють екіпіровці занадто мало уваги, але навіть якщо ви закидаєте маску в дальній кут відразу після поїздки, гідрокостюм потребує постійного догляду. Після занурення його необхідно промивати прісною водою, щоб уникнути відкладення солі в складках. Мокрий гідрокостюм зсередини слід протирати вологою губкою. Після того як костюм очищений від усіх можливих забруднень, його потрібно просушити в затіненому місці, уникаючи нагрівання, оскільки воно може деформувати костюм. Слідуючи цим нехитрим порадам, ви зможете надовго зберегти ваш гідрокостюм в хорошій формі.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар