Який водонагрівач вибрати?

водонагрівачКоли в приватному будинку є вода – це прекрасно, але часи року про нас думають мало і з настанням холодів ми розуміємо, що до холодної води ще добре б було мати водонагрівач. Як розібратись з цим важким завданням, спробую вам допомогти!

Чому відключають гарячу воду?

Для початку вирішимо питання тих, хто користується центральним опаленням і думає, чому влітку невпинно відключають гарячу воду? Відмовитися від профілактичних робіт не можна: за відомостями фахівців, знос тепломереж у нас – не менше 25%, і тільки своєчасне виявлення і заміна “критичних” ділянок страхує нас від аварій в холодну пору року. Не проводиться профілактика тільки в нових районах, де для прокладання теплових магістралей використовуються труби в пінополіуретанової ізоляції. Усередині такої ізоляції знаходиться датчик, що реагує на намокання, що дає можливість здійснювати оперативний дистанційний контроль, і точно і швидко визначати місце ушкодження.

Так що в цьому сенсі пощастило тим, хто живе в своєму будинку і вже купив водонагрівач, користуючись ним в будь-який час року незалежно від будь-яких профілактик.

Вибираємо тип водонагрівача

Бойлеры для воды бувають дуже різні, так що не відразу і розберешся. Правда, з найпростішим з них – електричним чайником – ми давно і добре знайомі: при потужності 2 кВт він доводить до кипіння 1,5-2 л води всього за 3-4 хвилини. Але коли треба нагріти велику кількість води (для ванни, наприклад, потрібні всі 200 л), доводиться затрачати набагато більше енергії. А оскільки, як відомо зі шкільного курсу фізики, енергія дорівнює добутку потужності на час, є дві можливості отримати велику енергію: або використовуючи велику потужність, або витрачаючи багато часу. Відповідно до цього і водонагрівачі бувають 2-х типів: проточні та накопичувальні.

Проточний водонагрівач

У проточників, що відрізняються дуже скромними габаритами, за рахунок великої потужності відбувається миттєвий розігрів нагрівального елемента, внаслідок чого вода встигає зігрітися за той короткий час, поки протікає вздовж нього. Тому тепла вода починає текти відразу, як тільки відкриєш кран, і тече, поки його не закриєш. Таким чином, проточник дає практично необмежений обсяг теплої води, але щільність потоку (товщина струменя) визначається величиною підведеної до приладу потужності: чим більший потік, тим вища повинна бути потужність. Так, якщо для струменя, достатньої для миття рук і посуду, вистачить і 3 кВт, то для комфортного душа потужність проточника повинна бути не менше 4-6 кВт. З цієї причини проточний водонагрівач для душа не підходить для будинків з газовими плитами, де максимально можливе навантаження обмежується 3 кіловатами, але відмінно послужить володарям електроплит, що мають у своєму розпорядженні до 8 кВт.

Накопичувальний водонагрівач

При установці накопичувального водонагрівача, що представляє, по суті, комбінацію кип’ятильника з термосом, ніяких проблем з електроживленням не виникає: потужністю в 2 кВт здатна забезпечити навіть розетка в сільському будинку. Однак процес нагріву води займає значний час (для накопичувача об’ємом 100 л – більше 2,5 годин). Втім, цей водонагрівач тому й називається накопичувальним, що накопичує нагріту воду, зберігаючи її температуру протягом тривалого часу; тому, поки не скінчилася нагріта раніше вода і гріється тільки нова порція, довго чекати не доведеться.

Зрозуміло, що кількість теплої води обмежена об’ємом накопичувача, від чого мимоволі виникає бажання встановити накопичувач побільше. Але прилад, який зберігає всю нагріту воду у власному лоні, може мати досить значні розміри, тому вписати його в малогабаритну квартиру виявляється часом нерозв’язним завданням. Зате на дачі, де місця зазвичай вистачає, накопичувач виявляється як не можна до речі.

Скільки теплої води нам потрібно на задоволення всіх потреб?

Скрупульозний підрахунок, проведений у Німеччині, показав, що людина протягом дня витрачає приблизно 140 л. води, з яких тепла вода становить трохи більше половини (84 л). (Аналогічні підрахунки у нас, проведені ще в радянські часи, дали трохи більшу цифру загальної потреби у воді за день – 195 л, але ми ніколи не відрізнялися особливою економією).

Така кількість води потрібно людині, щоб 2 рази на день прийняти душ (52 л), вмитися-поголитися (15 л), вимити посуд (9 л), прибрати квартиру (8 л). Спираючись на ці цифри, обсяг накопичувача можна порахувати з урахуванням кількості чоловік у сім’ї, а також температури, до якої може бути нагріта вода в даному приладі. Адже дуже гаряча вода практично не використовується: температура води для вмивання – 38-40 градусів, для душу – 40-50 градусів, для миття посуду – 50 градусів. Але чим вище температура води в нагрівачі, тим з більшою кількістю холодної води її треба змішати для отримання комфортної температури, і, значить, тим більшою кількістю теплої води ви зможете скористатися.

Живіть з комфортом і цінуєте воду!

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар