Чи можна зробити бізнес на каталогах сайтів?

Каталог сайтівХотів би сьогодні поговорити на тему каталогів ссилок. В далекому минулому (десь років 2-4 тому) :) люди активно користувались каталогами, шукали через них різні сайти на різну тематику, що в свою чергу збільшувало відвідуваність ресурсів, які знаходились в тих самих каталогах.

Сьогодні ситуація кардинально помінялася. Каталогів, якими ще користуються люди і, які ще можуть приносити хоч якусь відвідуваність майже не залишилось. На мою думку, їх взагалі можна перелічити на пальцях руки. Тепер каталоги використовують зовсім в інших цілях. Для власників сайтів - це просто ще одна можливість отримати лінк на свій ресурс, і якщо каталог популярний, як наприклад Яндекс каталог чи DMOZ, ще можна сподіватись на хоч якусь відвідуваність. Зовсім інша ціль для власників тих самих каталогів. Ще пару років тому адміністратори каталогів мали непоганий прибуток зі своїх творінь. Основні джерела прибутку на той час і на сьогодні – це:

1) Банерні покази;
2) Контекстна реклама, якщо каталог добре проіндексувався пошуковими системами;
3) Ну і звичайно це продаж ссилок на біржах, наприклад SAPE чи ХAP.

На сьогодні вище вказаними способами можна заробити на каталогах, але, на жаль, небагато. Наведу приклади деяких цифр, взятих мною на SEO форумах:

1) Заробіток на біржах ссилок – SAPE+Xap – біля 60$ в місяць;
2) Контекстна реклама – в районі 10-100$ і більше в залежності від відвідуваності каталогу. Приблизно було підраховано, що з 1 тис. унікальних відвідувачів заробіток від 5 – 15$, в середньому 8$. Забаненний каталог в Яндексі з базою в декілька десятків тисяч сайтів (набирається за 4-6 місяців) приносить в день біля 1$. Це з урахуванням того, що цей каталог має бути добре проіндексований іншими пошуковими системами.
Що можна сказати, проаналізувавши дані цифри – що не так і просто розвиватися в даному напрямку, хоча якщо каталогів не 1 і не 2, а наприклад 100 чи більше, і якщо навіть більша половина з них забанена Яндексом, все одно виходить непогана сума. І не можна забувати, що каталоги можна “розбавляти” іншим контентом. Хоча бажано було б, щоб тематика каталогу була близька до тематики сайту, якщо не хочете дістати бан від ПС, але це вже друга тема. До речі, за даними з різних форумів, життя каталогу до бану становить приблизно 2-3 місяці, це якщо зразу зробити з нього “сміття” з  немодерованих ссилок.

Роблячи висновок, можна сказати, що заробляють на каталогах все менше і менше людей, так як на це потрібно багато часу і енергії, а дохід мінімальний. Більшість віддають перевагу “клепанням” сателітів під САПУ.

P.S. Якщо все таки хтось хоче спробувати себе в цьому бізнесі, очікуйте на мою наступну статтю, в якій я опишу найпопулярніші безкоштовні скрипти для створення каталогів сайтів, викладу свій дамп каталогу, який залишається тільки завантажити до себе на хостинг, зробити маленькі маніпуляції і все – можна працювати. Також розкажу, як можна збільшити відвідуваність каталогу до 200-300 в день ще до індексації пошуковими системами… До скорого…

Також вам буде цікаво дізнатись, що Гарыныч рассказывает как установить WordPress.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар