Переваги VPS над shared-хостингом

vps-linuxВраховуючи, що більшість веб-майстрів все-таки досить слабкі в системному адмініструванні, традиційний хостинг досі вкрай поширений. Але, не дивлячись на це, провайдери VPS-хостингу (VPS – Virtual Private Server, приватний віртуальний сервер) відзначають постійний приріст клієнтів, і цьому є кілька причин.

Продуктивність

Перша і головна причина, по якій люди біжать подалі від shared-хостингу, це високе навантаження на їхні сайти. Якщо ви вирішили купить vps, то знайте, що ресурси VPS, на відміну від випадку зі звичайним хостингом, клієнт ділить виключно з самим собою, а значить, через навантаження на сайти ваших сусідів ви ніяк не постраждаєте (звичайно, є деякі нюанси: зокрема, системи віртуалізації досить далекі від ідеалу, і іноді віртуальні сервера інших клієнтів цього ж провайдера все-таки здатні надавати незначний вплив).

Підтримка різних технологій

Якщо на shared-хостингу, як правило, доступні тільки PHP і MySQL, то на VPS, яка повністю підконтрольна його власнику, можна розгорнути веб-додаток, що використовує які завгодно технології, що вкрай корисно веб-розробникам на, наприклад, Python або Ruby ( також їм у цьому плані підійдуть так звані PaaS-сервіси, але це тема для окремої розмови).

Приємні бонуси

Завдяки повному контролю над VPS, крім веб-сервера вільні ресурси можна використовувати в яких завгодно цілях: розгорнути поштовий та ігровий сервера або сховище бекапів, використовувати вільні ресурси VPS для виконання різноманітних складних обчислень, або, за наявності грошових коштів на кілька віртуальних серверів, навіть встановити балансувальник навантаження (наприклад, HAProxy), який дозволить вашому сайту працювати в будь-який час (навіть при відключенні одного з серверів мережі).

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар