Перевірка зворотніх посилань на сайт. Огляд сервісів

Зворотні посилання (або так звані беки) – один з основних аспектів у просуванні сайту. Їх важливо знати (і на початковому етапі контролювати) не тільки для свого домену. Іноді виникає необхідність аналізувати беки конкурентів для оцінки бюджету на просування чи для виявлення нових способів лінкбілдінга .

Для пошуку зворотних посилань на сайт існують різні сервіси, як платні, так і безкоштовні. Кожен з них має або свою актуальну базу всіх сайтів і сторінок в мережі, або парсить тих, хто має цю базу. Варто розуміти, що, так як вибірка у всіх згаданих сервісів різна, також як і актуальність баз, то дані про зворотні посилання також будуть різнитися і ніколи не будуть збігатися з даними пошукових систем (у яких, знову ж, своя база і її актуальність) . Проте, останньою похибкою, найчастіше, можна знехтувати.
Нижче представлені найбільш популярні сервіси пошуку зворотних посилань на сайт.

1. Яндекс.Вебмастер
Панель яндекса для вебмайстрів дозволяє побачити список сайтів, які посилаються на певну сторінку або розділ вашого ресурсу. В панелі можна дізнатися, чи проіндексував посилання Яндекс, а також переглянути всі беки з певного сайту.

Для докладного аналізу посилань краще завантажити їх у вигляді архіву (там їх часто буває більше, ніж у самій панелі). Якщо значок вивантаження відсутня, то необхідно в налаштуваннях панелі поставити галочку на пункті “Я хочу вивантажувати зовнішні посилання у вигляді архіву”.

Недоліком такого методу отримання зворотніх посилань можна відзначити неможливість перевірити посилання на сайт конкурента, тобто перевіряти можна лише посилання на свої сайти.

2. Google Webmaster Tools
Панель Google для вебмайстрів надає схожі (як у випадку з Яндексом) дані, але трохи детальніше. А саме, можна подивитися, з яких сайтів найчастіше посилаються зовнішні ресурси і на які сторінки. Всю інформацію про посилання можна скачати в. Csv-форматі.
Іноді, для одного і того ж сайту в панелі Google можна побачити більше посилань, ніж в панелі Яндекса. Це пов’язано з тим, що Google зазвичай “бачить” більше, а саме, в беках можна знайти javascript-посилання і посилання, поставлені через редирект.

Актуальність баз пошукових систем зазвичай висока, але чи будуть розміщені зворотні посилання на тих сторінках, на яких вони були раніше знайдені чи ні, залежатиме від рівня вкладеності сторінок і частоти оновлення донорів. Недоліком, знову ж таки, можна виділити неможливість перевірити посилання на сайти конкурентів.

3. Yahoo Site Explorer
Site Explorer від Яху також дозволяє знайти зворотні посилання, як на домен в цілому, так і на окрему сторінку сайту. Yahoo можна назвати найпопулярнішим серед сеошників безкоштовним інструментом, що дозволяє виконувати простий аналіз конкурентів на основі власної бази. Останнім часом ходять слухи, що компанія Yahoo хоче закрити SiteExplorer, тому, можливо, користуватися ним залишиться вже недовго.

Недоліком даного сервісу можна назвати погану актуальність баз (тим більше для російськомовного сегмента мережі) і можливість вивантажити лише перші 1000 посилань. Для об’ємних сайтів це не підходить. Також, деякі оптимізаторські контори, створюючи власні мережі, закривають їх від Yahoo в robots.txt. З цієї причини можна бачити сайти в топі, але без зворотніх посилань. Оцінювати рівень конкуренції топа з подібними сайтами дуже проблематично.

4. Open Site Explorer від SeoMoz
Open Site Explorer (або LinkScape) призначений для детального аналізу зворотних посилань. За допомогою нього можна знайти не тільки донорів і анкори посилань, але і дізнатися їх основні параметри, в тому числі і соціальні сигнали (кількість лайків, твітів і +1). Інструмент розроблений компанією SeoMoz.
У сеомозовців є власні сервера, з яких парситься вся мережа і збираються важливі дані по кожній сторінці. На даний момент об’єм бази складає 44 млрд. сторінок. Це один з популярних західних інструментів аналізу сайтів.

База в цього сервісу оновлюється щомісяця. Але в безкоштовній версії доступний не весь функціонал, а також видно всього 5 беків. Вільний pro-аккаунт коштує 99 $ в місяць.

Переваги Open Site Explorer в тому, що він все знає про сайти і посилання і має актуальну базу, але великий недолік для наших сеошників – в ціні (зазвичай, ним користуються великі seo-компанії).

5. MajesticSEO
MajesticSEO також популярний і функціональний західний інструмент для аналізу зворотних посилань, конкурент Open Site Explorer. База Majestic в два рази більше бази OSE, а також є друга більш об’ємна база (для перегляду історії).
Majestic також має власні сервера і парсить мережу, але на відміну від OSE, має іменованого бота, доступ до якого можна закрити в robots.txt:
Mozilla/5.0 (compatible; MJ12bot/v1.4.0; http://www.majestic12.co.uk/bot.php?+)

Бази оновлюються, практично, щодня, але сам сервіс платний і вартість аккаунта варіюється від 47 до 400 $ в місяць.

6. Solomono
Solomono – частково безкоштовний сервіс пошуку зворотних посилань. Має власний сервер і парсить контент з російськомовних сайтів (тобто, база містить лише російськомовний сегмент).
Обсяг бази Solomono становить 50 млн. доменів, оновлення приблизно кожні 2-3 місяці. Відомо, що він парсить сайт з іменованим юзер-агентом:
SolomonoBot/1.02 (http://www.solomono.ru)

Переваги сервісу Solomono в його доступності для проведення невеликих аналізів (повні звіти про посилання платні). Недоліки в тому, що зворотні посилання можна отримати лише для домену в цілому (не для окремої сторінки), база обмежена, повний звіт по зворотних посилань для yahoo.com Соломон запропонував скачати за 13254.64 руб. ($ 441.82).

7. CS Yazzle
Yazzle , на відміну від попередніх інструментів, є десктопна програма, що допомагає розкручувати сайт. У нього входить різний функціонал, в тому числі і пошук зворотних посилань на сайт. При цьому, Язл парсить кілька інших джерел, надаючи більш повну картину.
Сервіс є платним і складає 3500 руб (одноразово). Незважаючи на те, що Yazzle одна з найпопулярніших програм в Рунеті для аналізу зворотних посилань сайту, у неї є ряд недоліків, а саме:
- Працює тільки під Windows;
- Аналіз сайту відбувається з вашого комп’ютера і може тривати годину і більше (в залежності від швидкості інтернету);
- Посилання перевіряються відразу для всього домена;

Перераховані вище інструменти далеко не всі, але одні з найпопулярніших. Який з них використовувати? Вибір буде залежати від ваших завдань і фінансових можливостей. Іноді безкоштовних інструментів достатньо, щоб зрозуміти загальну картину по конкурентноздатності сайту, але для детального аналізу конкурентів без платних версій не обійтися.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

5 коментарі до “Перевірка зворотніх посилань на сайт. Огляд сервісів”

 1. Ігор коментує:

  З вищеописаних користуюсь лише Yahoo Site Explorer. Десь уже рік ходять слухи про те, що його закриють. Надіюсь це просто слухи…

 2. blogman коментує:

  Дякую за підбірку. Спробую проаналізувати свій сайт – може щось нове знайду :)

 3. mcfed коментує:

  Нормальні сервіси. Користуватись можна. Ще б трохи збільшили функціонал безкоштовних версій – взагалі було би супер… :)

 4. Володимир коментує:

  АльохаРанк у своїх інструментах дає список беків.
  Ще є простенький сервіс la0.ru

 5. Akceptor коментує:

  la0.ru з яхи бере дані. І там обмеження до 1000 беків ніби

Залишити коментар