Встановлюємо Windows та Ubuntu

У користувачів можуть виникнути проблеми з подвійною загрузкою Ubuntu і Windows. Загалом, операційна система Windows повинна бути встановлена ​​першою, бо її завантажувач дуже індивідуальний. Windows при установці за замовчуванням звичайно займає простір всього жорсткого диска, тому головний розділ Windows повинен бути зменшений, залишаючи вільний простір для розділів Ubuntu. (Ви повинні видалити непотрібні файли і провести дефрагментацію диска перед зміною.) Нижче буде показано зміну розміру розділу Windows.Після скорочення розділу Windows, ви повинні перезавантажитися в Windows до початку установки Ubuntu або для подальшого маніпулювання з розділами. Це дозволить системі Windows повторно автоматично сканувати знову змінений розмір розділу (за допомогою CHKDSK в XP або інших програм в пізніших версіях Windows) і записати зміни у свої власні файли завантаження. (Якщо ви забули це зробити, вам може пізніше доведеться редагувати файли розділу завантаження Windows вручну за допомогою консолі відновлення Windows.) Нові установки Windows використовують два основні розділи (невеликий для завантаження Windows, і розділ більшого розміру для ОС Windows). Для установки Linux Ubuntu також потрібно два розділи – Linux-розділ підкачки і розділ OS. Для Linux може бути два основні розділи або може бути два логічних розділу всередині розширеного розділу. Деякі комп’ютери можуть використовувати всі чотири розділи на жорсткому диску. Якщо є два вільних доступних розділи (головний або логічний), які використовуються для установки Ubuntu, однак, буде здаватися, що немає вільного місця. Якщо на жорсткому диску може бути тільки один розділ, він повинен бути використаний як додатковий розділ (в якому можуть бути створені декілька логічних розділів).

Розділ управління можна зробити за допомогою GParted утиліти. Якщо є тільки два існуючих первинних розділів на жорсткому диску (і багато вільного місця на ньому), то не буде ніякої проблеми з установкою Ubuntu в якості другої операційної системи, і це робиться автоматично з Ubuntu LiveCD. Дозвольте Ubuntu LiveCD для установки використовувати розділ з найбільшим вільним місцем. Крім того, якщо є додатковий розділ з великою кількістю вільного простору, Ubuntu LiveCD використає на це найбільший вільний простір. Основний розділ Windows должн бути не менше 20 Гб (рекомендовано 30 Гб для Vista / Windows 7), і розділ Ubuntu не менше 10 Гб (рекомендується 20 Гб). Очевидно, що якщо у вас достатньо місця на диску, потрібно зробити розділ для вашої операційної системи більший. Рекомендовану схему розмітки, дивіться нижче. Можна встановити будь-яку версію Windows (але не OEM версію або після відновлення) після встановлюємо Ubuntu, створивши первинний розділ в NTFS, з використанням GParted. (Можливо, вам доведеться використовувати GPparted з Live CD / USB). Після того, як створено первинний розділ в NTFS ви можете завантажити Windows CD / DVD і вибрати для установки Windows цей розділ у NTFS. Після завершення установки, перезавантажте комп’ютер, щоб забезпечити правильну роботу Windows. Як тільки це буде зроблено, використовуйте Ubuntu Live CD / USB для установки GRUB назад в MBR. (Це необхідно, оскільки Windows перезаписує MBR і призначає власний завантажувач як майстер.) Після того, як GRUB буде встановлено, ви зможете завантажити будь-яку ОС.

Альтернативи включають в себе:

• Wubi (Windows-заснованої Ubuntu Installer), офіційно підтримує подвійне завантаження установки, що дозволяє Ubuntu запустити і встановити на віртуальний диск в середовищі Windows (що може викликати невелике зниження продуктивності). Оскільки установка не зачіпає функціонування системи Windows, рекомендується встановити Ubuntu для короткострокових ознайомлювальних цілей. Стаціонарна установка Ubuntu повинна бути проведена в окремий розділ, зі своєю власною файловою системою, і не повинна покладатися на Windows.

• EasyBCD, безкоштовна Windows-програма, яка дає можливість подвійного завантаження Windows Vista і Ubuntu (як і інших операційних систем) шляхом налаштування завантажувача Vista.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

3 коментарі до “Встановлюємо Windows та Ubuntu”

  1. Ігор коментує:

    Вітаю. Бачу ви теж потрохи освоюєте Лінукс. Давніше не бачив у вас даного розділу. Успіхів…

  2. blogman коментує:

    Давно уже сиджу на ubuntu. В принципі усе задовільняє. Тільки ще чекаю на деякі програми, альтернативу який не знайшов в даній ОС.

  3. ira коментує:

    Недавно перейшла на убунту. Починаю по трохи освоювати. Все подобається. Навіть тепер неохота щось на Windows робити. Одним словом задоволена, що наважилась…

Залишити коментар