Очистка сервера з метою звільнення дискового простору

Ніколи не треба забувати про очистку сервера від всякого мусора, якого може ставати все більше і більше з кожним днем. Сервер з відсутнім вільним місцем може вас навіть по ssh в гості не пустити. Були вже такі випадки у деяких людей. А тому пропоную короткий набір рекомендацій для тих хто залишає сервери без нагляду на тривалі терміни, а потім дивується: «Що ж з ним трапилося?».

По-перше, якщо ваш сервер бойовий (тобто там висять якісь сайти або якась пошта або сервер виконує регулярно ще якусь корисну роботу), то настройте ротацію логів, як саме – поговоримо пізніше.

Логи – вірний спосіб убити простір на сервері з маленьким диском.

По-друге, видаліть кеш пакетів (особливо, якщо ви постійно щось нове ставите, видаляєте, знову встановлюєте – це вже швидше для тестового сервера проблема). Допоможе проста команда:

sudo apt-get clean

По-третє, подивіться як йдуть справи з локальною поштою:

sudo ls -al /var/mail

Залежно від вашого поштового сервісу, пошта може збиратися і в домашніх каталогах користувачів. Пошукайте добре і там.

І, нарешті, по-четверте, пройдіться  по серверу з метою виявлення найважчих директорій. Почніть так:

sudo du -sm /* | sort -nr

Отримаєте відсортований список, де в першому стовпчику буде розмір в мегабайтах. Наприклад, якщо виявиться, що більше всіх важить /var , то подивіться, що ж там таке важке сидить:

sudo du -sm /var/* | sort -nr

І так далі. Головне, зайвого не видаляйте. Взагалі, рекомендую перед будь-якою очисткою або все, або хоча б те, що зібралися видаляти – бекапіть.

І ще маленька хитрість для тих, хто поки що тільки починає підкорення Ubuntu і Linux `а. Якщо вам треба швидко очистити файл, не видаляючи його (а, наприклад, цей прийом придатний для очищення будь-яких логів), то виручить така команда:

sudo su
> /var/logauth.log

Або ось так:

sudo echo -n > /var/logauth.log

Надіюсь, тепер на вашому сервері буде завжди багато вільного місця…

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар