ФРС не буде продавати активи зі свого балансу

ФРСФедеральна резервна система США має намір зберегти рекордний обсяг активів на своєму балансі протягом багатьох років, повідомляє Bloomberg.

Керівництво Федрезерву стурбоване тим, що, продавши рекордний обсяг активів зі свого балансу у розмірі $ 4,3 трлн, може зупинитися відновлення економіки країни.

Центробанк США поступово скорочує програму з викупу облігацій, розгорнуту проти найсильнішого спаду економіки з часів Великої депресії. При цьому на останньому засіданні з відкритого ринку ніхто з чиновників ФРС не згадав про продаж рекордних обсягів активів, які накопичилися в рамках дії програми кількісного пом’якшення.

Чиновники бояться, що продаж активів викличе різке збільшення довгострокових процентних ставок, ускладнивши можливість для споживачів придбати товар в кредит або інвестувати в компанію, заявив Джеймс Буллард, президент Федерального резервного банку Сент-Луїса.

“Це широко поширена думка в кулуарах ФРС і, як мені здається, на фінансових ринках теж”, – зазначив Буллард в інтерв’ю минулого тижня. При цьому він з цією точкою зору не згоден.

В даний час ФРС тестує нові інструменти, які дозволять їй зберегти великий баланс навіть після підвищення короткострокових процентних ставок. Вони використовують ці інструменти, щоб тимчасово злити надлишки резервів з банківської системи.

“Абсолютно ясно, що чиновники Федрезерву мають намір продовжувати працювати при високому рівні активів протягом тривалого часу”, – сказав колишній член ради керуючих Комітету з відкритого ринку Лоуренс Мейер, один із засновників Macroeconomic Advisers LLC.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар