Як отримати закордонний паспорт в Україні

закордонний паспорт в УкраїніУкраїна – рідна прекрасна і улюблена країна, подорожувати по Батьківщині дуже цікаво і захоплююче, але часом хочеться побачити інші держави, а для таких цілей внутрішнього паспорта громадянина України недостатньо, потрібен паспорт закордонний. А так як він необов’язковий документ в нашій країні, тому він є далеко не у всіх, але рано чи пізно ми стикаємось з необхідністю придбання такого важливого для закордонних поїздок документа. По суті закордонний паспорт – головний документ для мандрівників.

Далі я детально опишу, як зробити закордонний паспорт в Україні, скільки буде коштувати його оформлення і скільки за часом займе ця процедура.

Пакет документів для закордонного паспорта

Щоб оформити закордонний паспорт в Україні для початку необхідно підготувати необхідний пакет документів. Стандартний пакет документів для оформлення та отримання закордонного паспорта включає в себе:

  • Паспорт (оригінал + по 2 копії 1, 2 та сторінки з пропискою).
  • Ідентифікаційний код (оригінал + копія).
  • Старий закордонний паспорт (якщо такий є).
  • Довідка з військкомату (для хлопців віком від 18 до 25 років).
  • Військовий квиток для тих, хто служив (оригінал + копія).
  • Форма № 16 з ЖКГ, яка підтверджує прописку, якщо термін прописки становить менше 6 місяців.
  • Новий ідентифікаційний код у разі, якщо прізвище було змінено в шлюбі.
  • Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини, 2 матові фотографії дитини розміром 3х4 см (якщо її вік від 5 років і старше), 2 копії свідоцтва про народження (якщо дитині від 14 років), ксерокопія внутрішнього паспорта дитини (якщо її вік від 16 років ).

Де можна оформити закордонний паспорт

Підготувавши необхідний пакет документів, можна вирушати у відділ Служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС. ОВІР – це стара радянська абревіатура даної установи, яка часто використовується і зараз.

Отже, де мешканцю м. Київ зробити закордонний паспорт. Якщо прописка в Києві – потрібно звернутися в районний ОВІР, якщо ви прописані не в Києві, а в будь-якому іншому населеному пункті України, можна звернутися в Міжрегіональний центр оформлення паспортів.

В інших містах та населених пунктах для оформлення закордонного паспорта потрібно звернутися в паспортний стіл в міліції (туди, де отримують внутрішні паспорти України).

Скільки коштує зробити закордонний паспорт в Україні?

На березень 2014 вартість оформлення закордонного паспорта в ОВІРі з урахуванням всіх мит становить:
377 гривень 15 копійок – оформлення закордонного паспорта терміном до 30 календарних днів.
634 гривень 30 копійок – оформлення закордонного паспорта терміном до 10 робочих днів.

Забрати готовий закордонний паспорт

Через зазначений час (3 дні, 10 днів, 30 днів, дивлячись по терміновості оформлення) потрібно прийти в районний ВВІР зі своїм українським внутрішнім паспортом і забрати готовий закордонний паспорт, зазвичай його видають у другій половині дня.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар