Google буде шифрувати абсолютно всі запити користувачів

GoogleЯк повідомляє видання SearchEngineLand, минулого місяця корпорація Google, не сповістивши громадськість, впровадила в роботу пошуку алгоритм, який покликаний шифрувати абсолютно всі дані про пошукові запити користувачів, за якими здійснювалися переходи на різні сайти з органічного пошуку. Згідно з офіційною версією Google заходи «посилення безпеки» користувачів пошуку були введені з метою припинити «шпигунську діяльність» Агентства національної безпеки (NSA) США. З цією ж метою Google раніше почав ще більш ретельно шифрувати дані користувача, які обробляють дата-центри інтернет-гіганта.

Нагадаємо, що вперше Google впровадив шифрування для запитів на google.com у жовтні 2011 року, стверджуючи, що це значно підвищить безпеку і конфіденційність користувацького пошуку. Застосування захищеного протоколу дає можливість пошуковику шифрувати не тільки пошукові запити, але і всю історію пошуку, що особливо важливо при використанні відкритого і небезпечного виходу в мережу. Звичайно, можна використовувати різні proxy сервери та обходити обмеження Google, але сьогодні ми говоримо про дещо інше. Трохи пізніше, навесні 2012 року, Google повідомив про свій намір розширити використання SSL-шифрування для пошукових запитів не тільки на google.com, а й на місцевих доменах у всьому світі.

Що ж стосується 2013 року, то в останні місяці кількість пошукових запитів категорії «Not provided», що надходять з основного пошуку Google, початок поступально зростати. Однак тут важливо відзначити, що рекламодавці Adwords, як і колись, можуть відстежувати, за якими запитами здійснюються переходи на їхні ресурси. Дане рішення керівництва пошуку наштовхнуло фахівців галузі на думку, що Google примушує власників ресурсів просуватися, купуючи рекламу в пошуку.

У свою чергу, представники гіганта пошуку дають таке офіційне обгрунтування власних дій: «Ми хочемо забезпечити захист за допомогою протоколу SSL-шифрування такої кількості користувачів в різних регіонах, яке ми тільки зможемо охопити. В даний час ми ввели передачу даних по https-протоколу навіть для неавторизованих користувачів. Ми плануємо і далі збільшувати число зашифрованих користувача запитів, вважаючи цю можливість корисною.

При цьому звертаємо особливу увагу фахівців галузі на те, що, приймаючи дане рішення, ми не ставили метою змусити власників ресурсів купувати рекламу в пошуку. Все це робиться виключно на благо наших користувачів ».

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар