Зброя майбутнього

Після другої світової війни, що спровокувала широкий розвиток танків, бойової авіації і автоматичної стрілецької зброї, більше не було революційних змін у військовій техніці. Більша частина змін пов’язана з послідовним впровадженням нових технологій і електроніки в уже існуючі моделі. Але вчені та інженери поступово працюють над створенням принципово нових видів озброєння.

Одним з перспективних напрямків є лазери. Це концентроване випромінювання, що переносить величезну кількість енергії і рухається зі швидкістю світла. Німецький концерн Rheinmetall провів недавно успішні випробування нової лазерної збройової системи, що має потужність в 50 кВт.

Для цього використовується радарна система Skyguard. Після того, як ціль виявлена, на ній фіксується оптичний датчик. Установка вистрілює відразу декількома лазерними променями, які накладаються один на одного, що збільшує кількість переносної енергії.

Під час випробувань у Швеції, ця німецька лазерна гармата змогла пробити лист сталі товщиною в 15мм з відстані близько 1 км. Також вона збила кілька автоматичних дронів, що рухаються на швидкості в 177 км / ч. Під час випробувань цей девайс зміг знищити і 82-мілімметровие снаряди в польоті. Це означає, що лазерна зброя може бути ефективно використане для знищення ворожих снарядів, захищаючи війська від мінометного і артилерійського вогню.

Творці цієї установки змогли збільшити потужність лазерів в чотири рази за останній рік і планують провести випробування версії з потужність в 60 кВт вже в 2013 році. Також, представник Rheinmetall зазначив, що немає ніяких перешкод до створення лазерної гармати з потужністю 100 кВт.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Один коментар до “Зброя майбутнього”

  1. Taras коментує:

    як на мене нічого путнього з того не вийде..
    скоріше за все ця зброя громіздка і потребує підєднання якоїсь сильної електроустановки…
    тим більше знищувати вона буде тільки механічні цілі..

Залишити коментар