“Однокласники” почала наводити дані у відповідність із законом

Компанія Leta, що є розробником рішень для інтернет-безпеки, завершила проект приведення інформаційної системи індивідуальних даних (ІСПДн). І процесів їх обробки (ПДН) відомої російської соцмережі “Одноклассники” у відповідність вимогам самих регулюючих органів і законодавства Росії.

Організація системи по захисту індивідуальних даних (СЗПДн), що відповідає вимогам законів РФ, злободенна для більшості російських компаній. Нехороші наслідки для бізнесу в разі грубих порушень у питаннях захисту ПДН якраз можуть виявитися надзвичайно складними аж до притягнення керівництва цих компаній до кримінальної, адміністративної або інших видів відповідальності.

Соцмережі, виходячи з переконань захисту індивідуальних даних, окрема й надзвичайно принципова тема. На нинішній день це найбільші сховища ПДН, при цьому люди передають їх туди абсолютно добровільно. Спільно з тим, конкретно соцмережі фактично постійно опиняються в самому центрі моторошних скандалів, пов’язаних з крадіжкою і несанкціонованим впровадженням персональних даних. Ілля Широков, керівник соцмережі “Одноклассники”, говорить, що в цю соцмережу щодня заходить понад 33 млн. чоловік, які повинні бути впевнені, що їх дані надійно захищені. “Однокласники” – єдина сьогодні соцмережа, яка добровільно пройшла перевірку Роскомнадзора.

Фахівці провели також перевірку всіх інформаційних активів соцмережі; проаналізували і виявили зовнішні і внутрішні бізнес-процеси, безпосередньо пов’язані з обробкою персональних даних; розробили заходи та рекомендації з удосконалення наявних бізнес-процесів для приведення їх у відповідність з вимогами законодавства Росії; розробили моделі загроз збереження персональних даних.

Не рахуючи того, фахівці також привели документаційне забезпечення системи захисту персданних у відповідність до вимог закону і розробили проекти документів в галузі захисту і обробки персданних з урахуванням всебічного та правильного вбудовування її в діючу систему документообігу. За результатами розробки цього проекту в ТОВ «Однокласники» була проведена перевірка самого регулюючого органу (Роскомнадзор).

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар