Alibaba і зміни ринку e-commerce в Китаї

“Наші клієнти будуть купувати товарів більше, ніж на 1 трілліард юанів, що в перерахунку на долари складає близько $ 157 млрд”.

У цьому переконаний глава мережі онлайн-платформ компанії Alibaba Джек Ма (Jack Ma), який був присутній в ці вихідні на конференції AliFest в Ганчжоу, Китай. Він також висловив свою думку з приводу того, як електронна комерція зовсім скоро буде управляти бізнесом в Китаї.

Зі слів Джека Ма, ці продажі будуть проходити на всіх майданчиках, якими володіє Alibaba Group, в тому числі Taobao, який є китайським еквівалентом eBay, і на платформі Tmall, яка запущена ще в 2008 році для великих китайських і західних брендів, з орієнтацією на швидкорослий середній клас.

Як і eBay, платформа Alibaba.com не продає свій власний товар, а пропонує це робити будь-яким виробникам або компаніям, стягуючи за це комісійну плату з самих продавців.  Порівнюючи фінансові показники, eBay повідомляє про 60,3 млр. виручки в 2011 році, проти $ 15,8 млрд у 2008 році (загальний прибуток за останні роки Alinbaba не розкриває), а в 2012 очікують вже $ 150 млрд. доларів виручки.

Але, незважаючи на ці обнадійливі цифри, засновник Alibaba відзначає в майбутньому деяке падіння продажів в окремих провінціях і містах Китаю, які пов’язані зі специфікою китайської економіки і її тиском.

Більш оптимістично глава Alibaba Group висловився відносно розвитку самої компанії. Alibaba робить досить незвичайний і сміливий крок в стратегії свого розвитку, плануючи допомагати малому бізнесу, який переважно переважає і продає товари на Taobao, в тому числі, виділяючи їм невеликі кредити на розвиток власного бізнесу та виробництва.

“Alibaba розробила власні і ефективні програми кредитування. Ми виробили власні механізми та технології швидкої і якісної оцінки кредитоспроможності дрібних продавців, які часто мають проблеми в отриманні кредитів від банків Китаю. Ви бачимо своє майбутнє саме в них. Допомагаючи їм, ми допомагаємо собі “.

Також, Джек Ма побіжно згадав про великі зміни, що відбуваються в корпоративній структурі Alibaba, зазначивши, що компанія буде реорганізована в сім операційних підрозділів.

У 2011 році компанія повідомила про чистий дохід в $ 2,3 млрд., що на цілий мільярд більше, ніж у 2010 році. Крім цього, Alibababa Group веде переговори з викупу у Yahoo! проданого 40%-ого пакета акцій китайського гіганта.

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар