Groupon прискорює виплати

Groupon Inc спрощує процес виплат деяким продавцям в Європі, повідомив фінансовий директор компанії Джейсон Чайлд (Jason Child).

Groupon втратив практично половину своєї ринкової вартості з моменту IPO в минулому році, що викликає значні побоювання за перспективи його зростання і розвитку.

У США модель роботи Groupon полягає в зборі грошей за акції з покупців, а потім виплати продавцям їх частки частинами протягом 60 днів. В інших країнах Groupon використовує модель повного викупу: продавці не отримують своєї компенсації, поки всі, хто купив купони не переведуть  їх готівку.

Ця модель роботи дозволяла затримати частину коштів і використовувати їх для розвитку бізнесу. Конкуренція, яка зросла серед подібних сервісів, може призвести до того, що продавці будуть вимагати прискорення виплат і експеримент, який компанія почала в Європі, призведе до подальших фінансових ускладнень. Зміни розглядаються деякими аналітиками як негативна тенденція, тому що вони можуть скоротити кількість вільних коштів компанії і, таким чином, загальмувати її розвиток.

Виплати до переведення в готівку купонів ставлять Groupon в ризиковану ситуацію, тому що сервіс бере на себе зобов’язання виплатити компенсацію покупцям, які не отримали знижку на товар, якого немає в наявності або на акцію, яку завершив продавець.

За словами фінансового керівника, Groupon готовий переходити на нову модель роботи з низкою організацій, з якими компанія вже працювала раніше і має уявлення про їх бізнес-моделі.

До речі, в Україні уже давно працює сервіс знижок Groupon, де недавно була акція від компанії Vip catering, де можна було замовити кейтеринг Киев за півціни..

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишити коментар